2008

27. 12. 2008 – POKLJUKA, DRŽAVNO PRVENSTVO in POKAL RS V BIATLONU – IHANCI S ŠTIRIMI MEDALJAMI ZA DRŽAVNO PRVENSTVO

V soboto dne 27.12.2008 smo Ihanci na Pokljuki organizirali Državno prvenstvo v biatlonu in tekmovanje za Pokal RS v biatlonu.
Na letošnji sploh prvi biatlonski preizkušnji na Pokljuki se je v pravi zimski idili, skupaj z mrazom in vetrom, borilo kar 87 tekmovalcev iz 10 slovenskih klubov.
Na Pokljuki je nastopilo kar 16 tekmovalcev kluba, kateri so osvojili kar šest (6) medalj za državno prvenstvo in pokal. V sprintu je najžlahtnejšo prejela Greta TOMŠIČ za zmago v kategoriji starejših deklic. Na zmagovalne stopničke je stopil tudi Vid ZABRET, ki je v kategoriji starejših dečkov osvojil 2 mesto v sprintu.
Na tekmah za državno prvenstvo v skupinskem startu nas je najbolj razveselil Peter DOKL, kateri je osvojil bronasto medaljo v članski kategoriji, v kateri smo imeli še Klemena BAUERJA na 4 mestu.
Srebrni medalji državnega prvenstva sta osvojila Anže GREGORIČ, kategorija juniorji in Anže POVIRK med starejšimi mladinci. V kategoriji mlajših mladincev, pa je bronasto medaljo državnega prvenstva osvojil Primož PANČUR.

20. - 21. 12. 2008 – HOCHFILZEN, AVSTRIJA – SVETOVNI POKAL V BIATLONU

Na nedeljski preizkušnji štafet je slovenska moška štafeta osvojila 15 mesto. V štafeti sta nastopila Klemen BAUER in Peter DOKL. Slednji je odlično opravil svojo nalogo prve predaje, saj je kot sedmi predal Janezu Mariču.
V avstrijskem Hochfilznu se je Klemen BAUER, po četrtkovi posamični tekmi, v soboto pomeril še na šprintu na katerem je zasedel 67 mesto.

19. 12. 2008 – MARTELL, ITALIJA – IBU POKAL

Na italijanskem biatlonskem prizorišču sta klubske barve in barve A-mladinske reprezentance zastopala Anže GREGORIČ in Anže POVIRK.
Tokrat je bil v šprintu boljši Anže Povirk, ki je med 130 nastopajočimi tekmovalci, osvojil 77 mesto (1,1). Anže Gregorič, pa je predvsem zaradi slabšega streljanja v stoječem položaju (0,3), osvojil zgolj 84 mesto.
Naslednja tekma ju čaka na Pokljuki, kjer se bosta pomerila na državnem prvenstvu, katerega organiziramo člani SK IHAN.

18. 12. 2008 – HOCHFILZEN, AVSTRIJA – SVETOVNI POKAL V BIATLONU

V avstrijskem Hochfilznu sta se Klemen BAUER in Peter DOKL pomerila s svetovno biatlonsko konkurenco na posamični tekmi na 20 km.
V konkurenci 123 tekmovalcev je KLEMEN osvojil 55 mesto (1,1,0,2), PETER pa 70 mesto (0,0,1,0). Klemen, po poškodbi uspešno napreduje in stopnjuje tako tekaško kot tudi strelsko formo, medtem pa Peter še čaka tisto pravo tekaško formo, strelsko pa je že med najboljšimi biatlonci sveta.
Klemen bo v soboto dne 20.12.2008 nastopil v šprintu, v nedeljo dne 21.12. pa na tekmi štafet. Naj spomnimo, da sta preteklo nedeljo Klemen in Peter s slovensko moško štafeto, na isti progi, dosegla odlično 5 mesto. S tem je slovenska moška štafeta izpolnila olimpijsko normo za nastop na zimskih OI 2010 v Vancouvru, Kanada.

14.12.2008 - Hochfilzen

Slovenska štafeta v postavi Peter Dokl, Janez Marič, Klemen Bauer in Vasja Rupnik je osvojila odlično peto mesto na Svetovnem pokalu v biatlonu. ČESTITAMO!

10. 12. - 21. 12. 2008 - NAPOVEDNIK DOGODKOV

• svetovni pokal v biatlonu, Hochfilzen, Avstrija, 12. – 21. 12. 2008, Klemen BAUER in Peter DOKL.
• pokal IBU v biatlonu, Obertilliach, Avstrija in Martell, Italija, 13. – 21. 12. 2008, Anže GREGORIČ in Anže POVIRK.
• priprave selekcije Šole biatlona, Pokljuka, 10. – 14. 12. 2008, Greta TOMŠIČ, Vid ZABRET in Matevž ZLATNAR.
• redni treningi tekmovalcev mlajše selekcije kluba.
• priprave organizacijskega odbora kluba na organizacijo Državnega prvenstva v biatlonu v soboto dne 27. 12. 2008 na Pokljuki.

06. – 07. 12. 2008 – RATEČE - PRVI TRENING NAJMLAJŠIH ČLANOV KLUBA

Tekmovalci SK IHAN so se v soboto in nedeljo prvič preizkusili na povsem novi snežni podlagi v Ratečah, kamor smo se odpravili kar z dvema kombijema, saj je bil interes za prvi snežni trening zelo velik. Trening tekmovalcev je bil pod vodstvom Janeza Gregorina osredotočen predvsem na tehniko teka na smučeh in igri na snegu.

02. - 07. 12. 2008 – OESTERSUND, ŠVEDSKA – SVETOVNI POKAL V BIATLONU

Na prizorišču prvih tekem za svetovni pokal v biatlonu v sezoni 2008/2009, v švedskem Oestersundu, sta tekmovala Peter DOKL in Klemen BAUER.
Peter je na samo prizorišče prišel zelo dobro pripravljen, zato mu je trener Uroš Velepec zaupal nastope na individualni preizkušnji na kateri je zasedel 76 mesto ter nastop v šprintu na katerem je kljub odličnemu strelskemu nastopu (0,1) zasedel 84 mesto.
Na šprintu je startal tudi Klemen, ki se je po hujši poškodbi v jesenskem delu in po zelo hitrem okrevanju, uspešno vrnil na tekmovalne proge. Zasedel je sicer skromno 87 mesto, vendar lahko Klemen, že na tekmovanjih v mesecu januarju doseže bistveno boljše rezultate.
Peter in Klemen bosta že ta konec tedna poizkušala popraviti svoje letošnje rezultate in sicer na drugem prizorišču letošnjega svetovnega pokala v biatlonu v avstrijskem Hochfilznu. V petek dne 12. 12. 2008, ju čaka šprint na 10 km in dva strelska nastopa.

28. – 30. 11. 2008 – IDRE, ŠVEDSKA – IBU POKAL V BIATLONU

Tekmovalci v biatlonu so se zbrali na svojem prvem tekmovanju za IBU CUP na Švedskem, ki je po moči oz. po številu nastopajočih tekmovalcev takoj za svetovnim pokalom. V izredno močni konkurenci sta tako prvič v novi zimski sezoni nastopila naša tekmovalca, sicer člana A-mladinske reprezentance Anže GREGORIČ in Anže POVIRK. Svoj ognjeni krst sta Anžeta dobro prestala in v šprintu zasedla mesti 70 (Gregorič) in 73 mesto (Povirk).

23. 05. 2008 - Klubski piknik

Člani SK IHAN smo v petek dne 23. 05. 2008 organizirali že tradicionalni piknik ob zaključku zimske sezone.
V popoldanskih urah smo se v velikem številu zbrali v Športnem parku Ihan, kjer domujemo ihanski biatlonci in smučarji tekači.
Ob dobri hrani, ki nam jo je priskrbel naš zvesti donator, družba FARME IHAN, d.d. in pijači ter slastni torti, smo v sproščenem vzdušju pokramljali z našimi športniki, na čelu s Klemnom BAUERJEM, Tejo GREGORIN in Petrom DOKLOM.
Glavni namen našega druženja, pa je bil srečanje vseh članov kluba, staršev tekmovalcev, trenerjev, donatorjev ter ostalih simpatizerjev kluba in biatlona na sploh, ki po svojih močeh prispevamo k ohranjanju naše več-desetletne tradicije. Na pikniku se je razvil pravi debatni krožek z zelo različno vsebino, a tisti glavni del je bil analiza pretekle zimske sezone in naši cilji v prihodnji sezoni, ki se je uradno že pričela, tako na tekmovalni kot tudi organizacijski ravni.
HVALA VSEM KI STE V SEZONI 2007/2008 PRIPOMOGLI K NAŠIM USPEHOM!!!

16. 05. 2008 - KRANJ - URADNI ZAKLJUČEK BIATLONSKE SEZONE
SK IHAN osvojil 3. mesto v skupnem seštevku
KLEMEN BAUER najboljši biatlonec sezone

V Kranju so se slovenski biatlonci in biatlonke, trenerji, starši tekmovalcev in klubski predstavniki zbrali na zaključni prireditvi oz. pikniku, na katerem so bila podeljena priznanja najboljšim klubom in posameznikom.
V skupnem seštevku slovenskih klubov smo Ihanci osvojili odlično 3. MESTO. Med posamezniki pa je z zmago, v skupnem seštevku med starejšimi dečki, navdušil Primož PANČUR. Na zmagovalnih stopničkah, pa so bili poleg Primoža uvrščeni še:
• Greta TOMŠIC, 2. mesto med starejšimi deklicami,
• Anže POVIRK, 2. mesto med mlajšimi mladinci,
• Peter DOKL, 2. mesto med clani,
• Aleš GREGORIN, 3. mesto med mlajšimi mladinci in
• Anže GREGORIC. 3. mesto med juniorji.
Lovoriko, pa je osvojil tudi Klemen BAUER, ki je bil razglašen za najboljšega slovenskega biatlonca sezone. Družbo na odru, pa mu je delala Teja GREGORIN, ki je sezoni 2007/2008 najbolj blestela med slovenskimi biatlonkami. Vsem tekmovalcem kluba ČESTITKE za osvojeno skupno 3. MESTO in HVALA za vaš trud!!!

25. 04. 2008 - Župan Občine Domžale sprejel najboljše Ihanske biatlonce

Kot vsako leto smo bili tudi letos po zaključku zimske sezone, s strani župana Občine Domžale g. Dragarja, povabljeni na sprejem in kosilo.
Župan je najboljše ihanske biatlonce sprejel v torek dne 22. 04. 2008 v gostišču Repovž v Domžalah. Vsem prisotnim oz. povabljenim tekmovalcem, pa tudi ostalim tekmovalcem kluba, je čestital za odlične rezultate in se zahvalil za dobro športno zastopanje in promocijo Občine Domžale.
Klemen BAUER, Peter DOKL, Teja GREGORIN, Anže GREGORIČ, Aleš GREGORIN in Primož PANČUR, so županu v sproščenem klepetu na kratko predstavili svoje zimske uspehe in se mu zahvalili za pomoč v sezoni 2007/2008. Ob koncu srečanja so mu izročili spominsko fotografijo iz Pjongčanga, Južna Koreja, kjer sta Klemen in Peter dosegla svoja najboljša dosežka v svetovnem pokalu v posamični konkurenci oz. konkurenci mešanih štafet.
Županu Občine Domžale, g. Dragarju se iskreno zahvaljujmo za povabilo in sprejem naših športnikov!!!

10. – 11. 1. 2008 – ALTENBERG, NEMČIJA – POKAL IBU

V nemškem biatlonskem prizorišču sta se v soboto in nedeljo merila Anže GREGORIČ in Anže POVIRK in sicer v konkurenci Pokala IBU. V sobotni posamični preizkušnji na 20 km je Anže Gregorič osvojil 76 mesto. V nedeljskem šprintu, pa sta se tekmovalca pomerila v šprintu, kjer je bil boljši Anže Gregorič na 75 mestu, medtem ko je bil Anže Povirk uvrščen na 94 mesto.